Webdesign &
crearea site-ului web
lista de verificare

    • Blog
    • info@onmascout.de
    • +49 8231 9595990
    skype

    BLOG

    Ce fel de job este programarea PHP?

    programator php

    S-ar putea să vă gândiți ce fel de muncă este programarea PHP? Bine, există multe industrii care necesită pagini web și programatori PHP sunt necesari în fiecare sector. Există diferite grile de salarizare pentru diferite industrii, dar un lucru este comun în toate – toți au nevoie de dezvoltatori web buni. in orice caz, pentru a deveni un bun programator PHP, trebuie să posezi și anumite abilități soft, precum limba engleză bună și munca în echipă. în plus, De asemenea, ar trebui să fii flexibil și dornic să înveți despre noile evoluții, deoarece limba și tehnologiile sale se schimbă în mod constant. Dacă ești pasionat de logică și un bun jucător de echipă, atunci vei fi potrivit pentru acest job.

    Programare orientată pe obiecte (OOP)

    Programarea orientată pe obiecte în PHP este un tip de codare care utilizează clase pentru a defini obiecte. Acest lucru vă ajută să vă organizați codul organizând variabile, funcții, și biblioteci. Puteți crea o clasă folosind cuvântul cheie „class’ și denumindu-l corespunzător. Odată ce ați definit o clasă, îi puteți crea membrii. Acest lucru vă va permite să le referiți mai târziu.

    Conceptul de bază al POO în PHP este utilizarea claselor și a interfețelor. Interfețele sunt concepte din lumea reală, iar clasele le implementează. Interfețele sunt folosite pentru a construi mai multe structuri de moștenire. De exemplu, un obiect poate avea mai multe instanțe cu același nume. Acest lucru este util, deoarece vă va economisi timp atunci când modificați codul existent. în plus, clasele și interfețele sunt ușor de utilizat și de întreținut, iar dacă ai un proiect mare cu mulți dezvoltatori, acest stil de programare este o alegere bună.

    Un alt avantaj al folosirii unui curs cu un instructor este că îi puteți e-mail dacă aveți întrebări. Acesta este un mod bun de a vedea cât de receptiv este el sau ea. Dacă răspund mai repede decât v-ați aștepta, atunci acesta este un instructor care merită contactat. Pe aici, puteți învăța mai rapid și puteți primi răspuns la mai multe întrebări. Dar amintește-ți: acesta este un curs care nu este gratuit și trebuie să plătiți o taxă pentru a-l accesa.

    Unul dintre cele mai importante concepte în POO în PHP este moștenirea. Înțelegerea moștenirii este vitală pentru înțelegerea programării orientate pe obiecte. De exemplu, o clasă umană moștenește trăsăturile de mers de la un „Mamifer’ sau „Animal’ clasă. Omul’ clasa moștenește toate aceste caracteristici deoarece este descendentă din „Mamifer’ clasă. Este ușor de văzut cum este utilă moștenirea în POO.

    După cum puteți vedea, Programare orientată pe obiecte (OOP) în PHP nu este util doar pentru fluxul de lucru al dezvoltatorului, dar oferă și multe beneficii pentru dezvoltatori. Cuvântul cheie al interfeței PHP permite dezvoltatorilor clasei să adauge metode publice. Acest tip de metodă este cunoscut și ca metodă abstractă deoarece nu are o implementare. Folosirea unei interfețe în PHP vă va permite să extindeți clasele și să creați altele noi.

    optimizarea codului

    Ca programator PHP, trebuie să luați în considerare refactorizarea codului pentru a crește performanța fără a compromite caracteristicile. De asemenea, trebuie să vă asigurați securitatea. Optimizarea codului pentru programatorii PHP implică actualizări regulate ale preprocesorului de hipertext PHP (PHP) și backup-uri automate. De asemenea, puteți profita de cadrele PHP, care sunt părți preprogramate ale unei aplicații PHP care le permite dezvoltatorilor de software să creeze pierderi individuale folosind aceste cadre.

    Dacă nu ești programator, mai poți lucra ca freelancer. Există multe oportunități de freelancing pentru programatorii PHP. Îți stabilești singur orele și câștigi propriul salariu. Și programatorii PHP lucrează pe multe tipuri de baze de date și aplicații. Va trebui să fiți familiarizat atât cu designul web, cât și cu dezvoltarea de software. Profitați de PHP-Frameworks și biblioteci ca ghid.

    Ca programator PHP, veți dori să aflați cele mai recente tehnologii și optimizarea codului. PHP este un limbaj de programare open source care este utilizat pe scară largă și are o comunitate largă de programatori. Acești programatori vă pot împărtăși cunoștințele lor pe platforme relevante. De asemenea, puteți găsi sfaturi și trucuri utile de la alți dezvoltatori PHP. Aflând mai multe despre aceste subiecte, vei putea lucra mai repede, economisi timp, și respectă termenele limită mai des.

    Compilatorul analizează conținutul programului și folosește rezultatul pentru a calcula performanța. Poate elimina codul neutilizat, dar este nevoie de prea mult timp pentru a procesa codul. De asemenea, este greu să corectați erorile atunci când acestea sunt deja în codul sursă. în plus, codul mort ocupă mai mult spațiu decât codul folosit. Codul mort trebuie eliminat – dar atentie la efectele secundare! Optimizarea codului are multe avantaje și dezavantaje.

    Descrierea postului

    Fișa postului unui programator PHP ar trebui să includă responsabilitățile care îi vor fi atribuite. O secțiune de responsabilități scrisă prost ar putea descuraja candidații calificați și vă poate lăsa cu o căsuță de e-mail plină cu cereri de la persoane care nu înțeleg pe deplin postul. Următoarele sunt câteva sfaturi utile pentru a scrie fișa postului unui programator PHP. Asigurați-vă că următoarele puncte sunt enumerate în ordinea importanței:

    Descrierea detaliată a postului unui programator PHP va atrage ingineri de top. Astfel de dezvoltatori sunt capabili să scrie coduri back-end și să combine soluții de stocare a datelor. Un programator PHP trebuie să fie capabil să scrie cod complex în timp ce lucrează cu date complexe. În afară de a scrie fișa perfectă a postului, companiile ar trebui, de asemenea, să-și explice cultura de lucru și propunerile unice de vânzare pentru a atrage candidați de top. Un programator PHP bun va putea lucra ore lungi.

    Responsabilitățile unui programator PHP includ, de asemenea, gestionarea serviciilor de back-end și schimbul de date. în plus, trebuie să fie capabili să integreze elemente front-end create de colegii lor. Pentru a face acest lucru, dezvoltatorul PHP trebuie să aibă cunoștințe practice despre tehnologiile front-end, precum HTML5 și CSS3.

    În timp ce un programator PHP este în primul rând responsabil pentru scrierea codului back-end, ei sunt adesea responsabili pentru implementarea codului front-end. Sarcinile tipice includ crearea unei funcționalități de conectare a utilizatorului, încărcări de imagini, forumuri, bloguri, și fluxul de plată în comerțul electronic. Pe lângă dezvoltarea codului PHP, un programator PHP va efectua administrarea site-ului web, testarea software-ului, și instruirea utilizatorilor. Aceste sarcini sunt esențiale pentru succesul unui site web.

    Un dezvoltator PHP poate fi un junior sau un senior. Ambele sunt susceptibile să finalizeze niveluri educaționale similare. Dezvoltatorii seniori au mai multe șanse să aibă o diplomă de master și sunt mai puțin probabil să fie un doctorat. Cei cu experiență vor lucra probabil la proiecte mai complexe, în timp ce juniorii vor lucra la proiecte simple. Ei vor lucra cu o echipă de dezvoltare și vor raporta unui dezvoltator senior. Ei pot scrie și coduri de testare.

    Câștiguri

    În timp ce câștigul ca programator PHP depinde de mai mulți factori, precum experiența și regiunea, salariul mediu nu este cu mult diferit de cel al altor profesioniști IT. în plus, Dezvoltatorii PHP pot câștiga mai mult decât programatorii de nivel junior și mediu. Se așteaptă ca programatorii PHP de nivel junior și mediu să scrie cod de bază, în timp ce dezvoltatorii seniori PHP sunt așteptați să scrie cod de calitate. Dezvoltatorii PHP lucrează cu clienții pentru a crea aplicații software și pentru a evalua riscurile și problemele tehnice.

    În ciuda simplității sale, PHP este un limbaj de programare extrem de popular. Este ușor de învățat și utilizat, și dezvoltatorii PHP cu înaltă calificare pot câștiga un venit enorm. în plus, PHP se potrivește bine cu alte limbi. Programele JavaScript și C/C++ pot fi integrate perfect în aplicațiile PHP, în timp ce PHP poate lucra cu aproape orice. Acest lucru oferă dezvoltatorilor PHP o mare varietate de opțiuni de carieră. Ei pot lucra, de asemenea, ca parte a unei echipe, ajutarea dezvoltatorilor front-end cu proiecte.

    Pe lângă dobândirea competențelor necesare, Programatorii PHP pot opta și pentru perfecţionare. Educația suplimentară și învățarea continuă sunt esențiale pentru o carieră de succes. Îmbunătățirea competențelor va îmbunătăți abilitățile unui profesionist și îl va ajuta să avanseze în rolurile actuale. în plus, unii angajatori pot menționa chiar că dezvoltatorii PHP au o gamă largă de abilități, cum ar fi experiența în jocuri și platforme de rețele sociale. Acești programatori PHP calificați pot câștiga mai mult de șapte cifre salarii într-o perioadă scurtă de timp.

    În funcție de locația locului de muncă, salariul este un factor important. In Olanda, un dezvoltator PHP full-stack poate câștiga oriunde din $93,890 la $118,062. În mod similar, un programator PHP full-stack va avea, de asemenea, o bună oportunitate de a câștiga un salariu mediu de 35.000 USD. Dacă doriți să vă câștigați bine ca programator PHP, luați în considerare să locuiți în Japonia sau Țările de Jos.

    Salariile programatorilor PHP variază în funcție de experiență. in orice caz, Dezvoltatorii PHP de nivel superior câștigă mai mulți bani decât programatorii PHP de nivel junior. Salariile lor vor varia între $77,000 și $103,000, dar salariul mediu al programatorului PHP de nivel superior este $26,500. De asemenea, vei câștiga mai mult dacă ai mai multă experiență. Dar chiar și cu salariile mai mari, este încă important să-ți cunoști valoarea. Cu cât salariul tău de dezvoltator PHP este mai mare, cu atât perspectivele dvs. de muncă sunt mai bune.

    videoclipul nostru
    INFORMAȚII DE CONTACT